CALL CENTER:  444 50 52      

Hasta, Ziyaretçi Ve Refakatçilerin Uyması Gereken Kurallar

HASTA YATAK BAŞI ÜNİTESİ


Hasta yatağının arkasında bulunan panel üzerindeki düğme, elektrik ve gaz prizlerinin işlevleri tıbbi personel tarafından verilen tıbbi hizmetler ile ilgili olduğu için dokunmamanızı rica ediyoruz.

Elektrikli kişisel eşyalarınız için banyoda ve oda duvarında bulunan elektrik prizlerini kullanınız.

HEMŞİRE ÇAĞRI SİSTEMİ


Kat hemşirenize ihtiyacınız olduğunda çağrı yapmak için, arka paneldeki kordonun ucunda bulunan kırmızı düğmeye basınız.

Banyoda iken kat hemşiresinin yardımına ihtiyacınız olduğunda, tuvaletin hemen yanında bulunan kırmızı kordonu çekiniz. Kat hemşiresi odanıza gelerek çağrınıza yanıt verecektir.

HASTA VE REFAKATÇİ YATAĞI


Hasta yatağının yüksekliğini ayarlamak, baş ya da ayak tarafının pozisyonunu değiştirmek için yatağın kenarındaki kolların iç tarafında bulunan düğmeleri kullanınız.

Refakatçi yatağının hazırlanması için lütfen kat hemşirenize başvurunuz. Kat hemşiresi gerekli organizasyonu sağlayacaktır.

Hasta odalarında 1 kişiden fazla refakatçi kalamaz.

TUVALET VE BANYO


Tuvalet ve banyo kullanımı kişiye özel olup ihtiyaca uygun her türlü hijyenik ürünler bulunmaktadır. Tuvalet ve banyo temizliği temizlik firması elemanları tarafından yapılmaktadır.

MİNİ BUZDOLABI


Gardrobunuzun içinde bulunan mini buzdolabının kapağını açık bırakmayınız ve içine koku yapabilecek türde yiyecek koymaktan kaçınınız.

KLİMA SİSTEMİ


Odaların ısıtma, soğutma ve havalandırma özelliklerini isteğiniz doğrultusunda ayarlayabilirsiniz. Bu amaçla; oda girişindeki yan duvarda bulunan kumanda paneli üzerindeki düğmeleri kullanabilirsiniz. Açma/Kapama (ON/OFF) düğmesini kullanarak klima sistemini açabilir ya da kapatabilirsiniz. Gerektiğinde kat hemşiresinden yardım alabilirsiniz.

TELEFON


Odadaki telefonunuzun dahili hat numarası oda numaranız ile aynıdır. Telefonunuzun 0 tuşuna basarak santrale, 9 tuşuna basarak dış hatta ulaşabilirsiniz. Yattığınız süre içinde yaptığınız telefon görüşmeleri (hastane iç görüşmesi dışında) hesabınıza eklenecektir.

Bilgi alabileceğiniz Dahili Telefon Numaraları:

Hasta Hakları: 1007

Başhemşire: 1253

Hastane Müdürü: 1005

Yatış Veznesi:1009

SİGARA


Hasta odalarında ve hastane içindeki bütün mahallerde sigara içmek yasaktır. Odada sigara içtiğiniz takdirde yangın dedektörlerinin alarma geçmesi söz konusu olacaktır.

PARA VE DEĞERLİ EŞYALARINIZ


Gardrobunuzun içinde kişisel eşyalarınızı saklayabilmeniz amacıyla kasa yerleştirilmiştir.

TELEVİZYON


Televizyon uzaktan kumanda cihazınız, kat hemşiresi tarafından odaya girişinizi takiben size teslim edilecektir. Mevcut kanalların seçilmesini uzaktan kumanda ile gerçekleştirebilirsiniz.

İNTERNET BAĞLANTISI


İnternet bağlantınız için kat hemşiresine başvurunuz.

DOKTOR VİZİTLERİ


Doktor vizitleri her hastanın hekimi tarafından düzenli olarak her gün yapılmaktadır. Bu vizitler sonrası hastanın tedavi planı düzenlenmektedir.

YEMEK SERVİSİ


Hasta diyetleri doktorlar ve hastane diyetisyeni tarafından belirlenmektedir. Hastalara diyetleri dışında herhangi bir yemek verilmesi diyet ve sağlık açısından zararlı olabileceğinden yasaktır.

Yemek Saatleri:

Sabah: 07.15-8.15

Öğle: 12.15-13.15

Akşam: 17.15-18.15

KAFETERYA


Kafeterya hizmeti 06.30-23.00 saatleri arasında verilmektedir.

Günlük “GAZETE” nizi kafeteryadan temin edebilirsiniz.

Kafeterya Tel No: 707

ZİYARETÇİ SAATLERİ


Hasta ziyaretçi saatleri 09.00-21.00 saatleri arasındadır. Çocuk ziyaretçi kabul edilmez. Ziyaret esnasında hasta ve hasta yakınlarına rahatsızlık verilmemesi adına sessiz olmanız önemle rica olunur.

İBADET


Hastanemiz bünyesinde mescit ve kilise bulunmaktadır.

ODALARA ÇİÇEK KABULÜ


Enfeksiyon riski sebebiyle, yatan hasta odalarımıza canlı çiçek kabul edilememektedir. Gün içerisinde gelen çiçekleriniz güvenlik tarafından teslim alınır ve “Çiçek Kartı” düzenlenerek hostesler tarafından sizlere bilgi verilir.  Çiçeklerinizi arzu ettiğiniz bir saatte “Çiçek Kartı”nızı güvenliğe göstererek teslim alabilirsiniz.

Twitter

surppirgic @cenevremerkez Öncelikle hastanemize göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz. Belirtmek isteriz ki hasta ve has… https://t.co/pbSESvo9dF
surppirgic @kralicenizmelo Öncelikle hastanemize göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz. Endokrinoloji Bölümü Randevuların… https://t.co/0A0xYnInMn