ÇAĞRI MERKEZİ:  444 50 52      
 WHATSAPP RANDEVU HATTI:  0549 610 11 75      

Dermatoloji (Cildiye)

dermatoDermatoloji kliniğimizde, tüm deri hastalıklarının (sedef, mantar, akne, zona, siğillerin yakılması, ışık tedavisi vb.) tanı ve tedavisine yönelik hizmetler verilmektedir.

Deri bilimi olarak da nitelendirilen dermotoloji, cilt rahatsızlıkları ve tedavisiyle alakalı tıp bilim dalıdır.

Yaygın bir sorun olan saç dökülmesi, dermotolojinin alanına giren deri hastalıklarından biridir. Dermotoloji, yani cildiye, saç dökülmeleri dahil tüm deri, cilt sorunlarının çözüme kavuşturulduğu alandır.

Dermotoloji uzmanları yani dermotologlar, cilt hastalıkları alanında uzman olan, başvurulması gereken doktorlardır.

Deri rahatsızlıkları arasında yer alan Behçet hastalığı, (Behçet hastalığını keşfeden Hulisi Behçet, bu rahatsızlığa ismini vermiştir.) Sedef hastalığı, çeşitli alerjiler, deri döküntüleri, akneler ve HPV (cinsel yolla bulaşan ve sık görülen bir hastalık) bu bilim dalının çözüme kavuşturduğu rahatsızlıklardandır.

Tüm bu ciddi rahatsızlıkların yanı sıra gündelik yaşantıda ortaya çıkan cilt sorunlarının tümü, dermotologların çözüm getirdiği, tedavi edilebilir sorunlardır. Çok basit birer sorun olarak görülen akne, kozmetik sektörünün de tedavi alternatifleri sunduğu bir rahatsızlıktır. Ancak, aknenin gerçek tedavisini dermotoloji bilimi yani dermotologlar sunmaktadır.

Kozmetik sektörünün her ne kadar başarılı ürünleri varsa da, uzman dermotolog tarafından muayene edilerek reçete ile alınan ilaçların etkisini veremez. El, yüz ve tüm cilt sorunları yaşanıldığında başvurulması gereken yer, dermotoloji bilimi ve uzman dermotologlardır. Yanlış tedavi, deri rahatsızlıklarında tetikleyici unsur olarak, rahatsızlığın daha ciddi bir hal kazanmasını, dolayısıyla da tedavi süresinin uzamasını sağlar.

Basit cilt sorunları olarak görülen yüzdeki kızarıklıklar, akneler (sivilceler), güneş yanıkları ve kırışıklıklar, kozmetik sektörünün sunduğu fondoten, kapatıcı stickler ve renklendirici allıklarla kapatılmaya çalışıkdıkça, eğer sorun gerçekten ciddi ise, uygulanan kozmetik ürünler sorunu çok daha tehlikeli bir aşamaya taşıyabilir.

Cilt, çok çeşitli hastalıkların da habercisi olabilme özelliği gösterebilir. Böyle bir durumda, çok basit olarak görülen bir deri sorunu, gerçekte çok başka ve ciddi bir hastalığın belirtisi olabilir. Bu erken uyarıyı da ancak gerçek bir dermotoloji, uzman dermotolog yapabilir. Sağlık, ihmale gelmeyecek kadar önemli bir iştir. Sağlık söz konusu olduğunda, sorun küçük bir sivilce bile olsa, bilinçsiz müdehaleden kaçınılmalıdır. Deri, tüm dış dünyadaki mikropların bedene giriş yaptığı kapıdır. Deri yüzeyine yapılacak bir temas, zararlı bileşenlerin, mikropların beden içerisine girmesini sağlar. Bu nedenle dermotologlar, yüz içerisinde ağız üst dudaktan sonraki tüm üst yüz bölgesindeki sivilcelerin tedavilerinde uzman hekim olmadan, kişilerin etken olmaması gerektiğini bildirmektedir.

Hasta ve Ziyaretçi Hakları

Yedikule Surp Pırgiç Hastanesi size aşağıda açıklanan haklarınızı sağlamaktadır. Sağlık görevlileri ve diğer çalışanlarımız, haklarınızın bilincinde olup size saygıyla hizmet sunarlar.

Surp Pırgiç Twitter' da

surppirgic Opr. Dr. Muharrem ÖNER Hastanemiz Genel Cerrahi Polikliniğinde hizmete başlamıştır. #sağlık #hekim #genelcerrahihttps://t.co/H3H6PqD2nC
surppirgic Opr. Dr. Nadir Adnan HACIM Hastanemiz Genel Cerrahi Polikliniğinde hizmete başlamıştır. #sağlık #hekimhttps://t.co/8NbdVi2EHP

Bizimle Paylaşın

Hastanemizde aldığınız hizmetlerden bir sıkıntı yaşadınız mı? Veya bir öneriniz mi var? Bizimle tüm düşüncelerinizi, taleplerinizi Görüş ve öneri formumuz aracılığıyla paylaşabilirsiniz...

GÖRÜŞ & ÖNERİ FORMU

Bizi Takip Edin!