ÇAĞRI MERKEZİ:  444 50 52      
 WHATSAPP RANDEVU HATTI:  0549 610 11 75      

Anesteziyoloji ve Reanimasyon

anesteziYedikule Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi Anestezi ve Yoğun Bakım ekibi hasta sağlığı, konforu ve güvenliğinin öncelikle sağlanmasını ilke edinmiştir. Bu amaç doğrultusunda ameliyathaneler ve yoğun bakımlar dünya standartlarında teknolojiyle donatılmıştır.

Ameliyat olacak her hasta anestezi doktoru tarafından muayene edilir, gerekli laboratuar tetkikleri yapılır. Ameliyat öncesinde hastanın mevcut diğer hastalıkları için de tedavisi ilgili bölümlerde yapılır. Uygulanacak anestezi yöntemi hakkında hasta ve yakınları bilgilendirildikten sonra hasta ve/veya yakınının imzalı onayı alınır. Ameliyat günü hastanın endişesini azaltmak amacıyla uygun sakinleştirici ilaçlar verilir.

Ameliyathaneye gelen hasta anestezi ekibi tarafından karşılanır. Ameliyathanede hastanın hayati fonksiyonlarını izlemek için gerekli monitorizasyon uygulandıktan sonra anestezi hekimi tarafından anestezi teknikerlerinin de yardımıyla genel ve/veya bölgesel anestezi uygulanır. Ameliyathanelerde anestezi cihazları ve monitörizasyon olanakları ile yenidoğan bebekten ileri yaşa kadar her yaş grubundan hastaya güvenle anestezi verilebilmesini olanak sağlar. Ameliyat sırasında uygulanan ilaçlar veya bölgesel anestezi teknikleri ile hastanın ameliyat sonrasındaki döneminde tamamen ağrısız olması sağlanır. Anestezi ekibi anne adaylarına ağrısız doğum için epidural anestezi uygulamaktadır.

Yedikule Surp Pirgiç Ermeni Hastanesi Yoğun Bakım ünitelerinde çok üst düzeyde tıbbi ve teknik donanımlı izolasyon odaları solunum Anesteziyoloji ve Yoğun Bakım pompaları ve monitörleri ve invaziv ve noninvaziv kalp debisi izlemi, infüzyon pompaları, hemofiltrasyon-hemodiyaliz, onkotik basınç ölçümleri, ko-oksimetreli kan gazı ve ozmolarite ve EEG monitorizasyonu olanakları vardır.

Böylece hastalar büyük ameliyatlar sonrasında veya genel sağlık durumu ileri derecede bozuk olanlar ameliyat olduğunda, solunum ve dolaşım yetersizliklerinde, zehirlenmelerde, anaflaksi durumunda, beyin kanamalarında ve iskemide, trafik kazalarında büyük yaralanmalarda, ilerleyici kas ve sinir sistemi hastalıklarında, myokard infarktüsünda, birden fazla organ yetersizliğinde, sepsis ve şok durumunda yoğun bakım ünitelerine kabul edilmektedir. Yoğun bakım hastaları görevli anestezi ekibi ile birlikte konuyla ilgili hekimlerin işbirliğiyle tedavi edilir.

Hasta ve Ziyaretçi Hakları

Yedikule Surp Pırgiç Hastanesi size aşağıda açıklanan haklarınızı sağlamaktadır. Sağlık görevlileri ve diğer çalışanlarımız, haklarınızın bilincinde olup size saygıyla hizmet sunarlar.

Surp Pırgiç Twitter' da

surppirgic Opr. Dr. Muharrem ÖNER Hastanemiz Genel Cerrahi Polikliniğinde hizmete başlamıştır. #sağlık #hekim #genelcerrahihttps://t.co/H3H6PqD2nC
surppirgic Opr. Dr. Nadir Adnan HACIM Hastanemiz Genel Cerrahi Polikliniğinde hizmete başlamıştır. #sağlık #hekimhttps://t.co/8NbdVi2EHP

Bizimle Paylaşın

Hastanemizde aldığınız hizmetlerden bir sıkıntı yaşadınız mı? Veya bir öneriniz mi var? Bizimle tüm düşüncelerinizi, taleplerinizi Görüş ve öneri formumuz aracılığıyla paylaşabilirsiniz...

GÖRÜŞ & ÖNERİ FORMU

Bizi Takip Edin!